Jdi na obsah Jdi na menu
 


Francouzský buldoček-Ayana Silesian Soul

Matylda 

dsc_0126.jpgFrancouzský buldoček - bylo zbožné přání mého manžela. Já jsem tělem i duší grifonkář, nicméně jsem ustoupila, načetla a pořídila si FrBuli. Je to naprosto odlišné plemeno. Byla jsem zvyklá na pohodové a velice poslušné grifonky a tedy divoký, nás neustále ignorující, buldoček byl vskutku školitelem mých nervů. Matylda je typický buldoček. Hravá, chytrá, rychlá, ale i divoká a dost paličatá. Jejím skvělým partnerem ke hrám je naše mladá hovice Bonnie.

Štěněcí období Matyldy bylo vskutku výživné a nepopírám, že jsem měla nervy velmi napjaté. Hygienické návyky ne a ne přijmout za své, ačkoli byla venčena po hodině a v noci po třech, vždy si našla chvíli, kdy nadělala doma. Nejednu jsem zalitovala, jaké že to plemeno jsem domů donesla. 

S odstupem času ale mohu potvrdit, že buldoček je jedno z nejúžasnějších plemen, jaké jsem kdy poznala.  Najednou se v ní něco zlomilo, jako by vytušila, že ztrácím trpělivost a stal se z ní úžasný pes. Poslouchá, je to pohodář doma a venku dravec. Kamarád pro děti, psisko plné pohody. Je umazlená a nesmírně milá.

 

Květen 2017  -Matylda je chovná!